Rozšiřujeme monitoring televizních a rozhlasových pořadů

Rozšíření zdrojů TVR

Aplikace NewtonOne rozšiřuje od 7. září svou databázi zdrojů. Nově klientům nabídne přepis 274 televizních a rozhlasových pořadů. Společnost tak reaguje na zvýšenou poptávku po obsahu audiovizuálních médií.

Monitorovací aplikace společnosti Newton Media dosud nabízela přepis 151 pořadů vysílaných jak v rádiu, tak i v televizi. Nyní se počet pořadů, které se krátce po odvysílání přepíšou do aplikace, zvýšil téměř dvojnásobně na 274 relací. „Rozhlas a televize patří k masmédiím s největším dosahem, proto považujeme za důležité co nejvíce rozšiřovat portfolio monitorovaných TVR pořadů,“ říká Petr Herian, majitel Newton Media. „Mezi novinkami, které máme nově dostupné v aplikaci, jsou jak zpravodajské relace veřejnoprávních médií vysílané v průběhu celého dne, tak všechny klíčové pořady stanice CNN Prima NEWS anebo zpravodajství regionálních televizních kanálů. V monitoringu přibyly také lifestylové pořady, například ranní show Snídaně s Novou, či pořad Sama doma,“ doplňuje Herian.

Stále více pořadů přepisuje Newton v reálném čase, což zrychluje dodání přepisu klientům. Rychlý a kvalitní přepis nahrávek je možný díky využívání umělé inteligence v pozadí služeb Newtonu. Pro přepis je používán nástroj Beey sesterské společnosti Newton Technologies, který rozpoznává text s použitím neuronových sítí. „Beey dokáže detekovat a označit mluvčí v nahrávkách, rozdělit mluvené slovo na věty a automaticky doplnit interpunkci. Pro automatické zlepšování kvality textu je využíváno strojového učení. Jakmile se ve vysílání objeví nová jména nebo názvy produktů, systém je detekuje a zařadí do slovníku, který je tak neustále aktualizován,“ vysvětluje Petr Herian.

Aplikace NewtonOne kromě zmíněné novinky nabízí také službu TVR Alerts. Ta své klienty okamžitě upozorní na zmínky klíčových slov v televizi a rozhlase. TVR Alerts monitoruje celkem 1 513 pořadů. Díky upozornění, které přichází do 10 minut od odvysílání pořadu, má klient šanci reagovat na důležité události takřka okamžitě.

Rozšíření přepisovaných TVR zdrojů oznámil Newton necelé tři měsíce po spuštění monitoringu YouTube videí a podcastů, jejichž popularita nejen v Česku stále stoupá. „Neustálým rozšiřováním monitorovaných a přepisovaných zdrojů dále zdokonalujeme naše služby tak, abychom nabídli klientům kompletní přehled o jejich mediálním obraze,“ uzavírá Petr Herian.

Čtěte také

Blog

Využíváte umělou inteligenci?

U nás v Newtonu ji využíváme dlouhodobě, ale pro poskytnutí kvalitních a přesných výstupů pro naše klienty se vždy ještě spoléháme na naše kolegy analytiky.

Blog

Jste na Telegramu?

Níže jsou uvedeny nejvíce zmiňované účty v tradičních českých médiích. Telegram je komunikační prostředek, který se řadí mezi nejoblíbenější u Ukrajinců a Rusů. Populární je především, protože zde

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!