Postřehy z Big Data Meetup

Big Data: hybná síla ekonomiky nebo jen přechodný trend? Na tuto otázku se pokusili najít odpověď účastníci networkingové akce Big Data Meetup, kterou ve čtvrtek 20. července 2017 pořádali Dataconomy Media ve spolupráci s CreativeDock Praha. Na akci nechyběli naši kolegové ze zahraničního oddělení, takže se s vámi můžeme podělit o pár drobných postřehů.

Setkání zahájili svými prezentacemi tři profesionálové z oboru, poté mezi účastníky započala živá debata. Témata se týkala například datové archivace, využití big data při sledování dlouhodobých změn podnebí, v pojišťovnictví a dalších oblastech. Probíralo se ale i nařízení Evropské unie o ochraně osobních údajů a přístup k regulaci v této oblasti obecně.

04-1.jpg

 

Louise McCluskey ze společnosti Kx Systems mluvila o tom, jak inovativní technologie a BI projekty z Wall Street mohou „urychlit“ svět. Zaujal nás zejména její příklad o využití datových technologií při monitoringu dopravních nehod v New Yorku.

Miroslav Esser se zabývá inovacemi a big data a zároveň je partnerem CreativeDock. Ve své prezentaci odhalil nový systém pojištění vozidel, který je momentálně před spuštěním. Jeho příspěvek vyvolal řadu dotazů mezi diváky. Zajímalo je zejména, jaké další produkty a služby mohou fungovat na podobném principu a jakým způsobem se data sbírají.

Posledním z prezentujících byl Jan Romportl, Chief Data Scientist v O2 CzechRepublic. Ve svém příspěvku upozornil na fakt, že data, která dnes shromažďují telefonní operátoři, mají přesah do mnoha dalších odvětví. Například některé systémy hodnocení úvěrových rizik aktivně pracují s daty z O2.

Děkujeme za vydařenou akci a těšíme se na viděnou na dalším setkání Meetup!

Čtěte také

Newsletter

Představení funkce PRAVIDLA

Zdravíme vás z Newtonu! V posledním předvolebním týdnu vám posíláme aktuální vhled do dění na sociálních sítích obou kandidátů na prezidenta ČR, včetně srovnání času promluv v jednéz posledních

Newsletter

Nový produkt PR report

Zdravíme vás z Newtonu! Vytvořte si PR report, který dá vašim datům smysl! Více informací zde Přehrát Jak vypadaly titulní stránky deníků v době prezidentských voleb před 10 lety? Přečtěte si

Newsletter

Nová generace NewtonOne a funkce DASHBOARD

Zdravíme vás z Newtonu! V prosinci naše systémy zaznamenaly nebývalý trend u jednoho produktu. A také top influencera… Novela autorského zákona vstupuje v platnost. Podřízne pod médii větev, anebo

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!