Mediální události roku 2015

Analytické oddělení společnosti NEWTON Media, a.s. připravilo pro Českou televizi přehled mediálně nejsledovanějších událostí roku 2015. Nejčastěji se v médiích objevovaly zprávy o migrační krizi, dění spojeném s tzv. islámským státemřecké finanční krizi.

Mediální události 2015

Mediální události roku 2015

Končící rok 2015 byl v médiích ve znamení migrační krize. Zprávy o ní časem opsaly oblouk od mladých mužů z Afriky k syrským rodinám putujícím Balkánem a od tragédií ve Středozemním moři k českým detenčním zařízením, situaci na Blízkém východě, v neposlední řadě pak také k debatě Čechů o nich samotných.

Dominantní tematika byla do značné míry provázána s publicitou tzv. Islámského státu a zejména v červnu a červenci jí silně asistovaly zprávy o finanční krizi v Řecku.

Pozornost médií od dění na Ukrajině se pozvolna odkláněla, jakkoli ohlas na Druhou mírovou dohodu v Minsku (únor) a eskalaci bojů na východě země, která jí předcházela, byl stále úctyhodný. Větší publicitu si nakonec získala ruská vojenská kampaň v Sýrii započatá v září.

Z tuzemských událostí byla mediálním evergreenem elektronická evidence tržeb reprezentující agendu Andreje Babiše a tzv. norská kauza odebraných dětí Evy Michalákové. Pozornost dále poutal prezident Zeman, a to zpravidla v kontroverzním duchu v návaznosti na počin umělecké skupiny Zhotoven v září a své vystoupení na pražském Albertově 17. listopadu. Mediálně vděčná je aktuální švýcarská kauza europoslance Miloslava Ransdorfa, v níž se relativně nejvíce angažují bulvární média.

MEDIAINFO

MEDIAINFO
Magazín NEWTON Media, a.s.

Čtěte také

Blog

Jste na Telegramu?

Níže jsou uvedeny nejvíce zmiňované účty v tradičních českých médiích. Telegram je komunikační prostředek, který se řadí mezi nejoblíbenější u Ukrajinců a Rusů. Populární je především, protože zde

Blog

Medializace mezinárodního veletrhu ReBuild Ukraine. Tohoto veletrhu se zúčastnily zajímavé subjekty. Akce přitáhla pozornost širší a odborné veřejnosti.

Je to již rok od té doby, co se Ukrajina stala terčem útoku ze strany Ruska. Nedávno se ve Varšavě konal mezinárodní veletrh ReBuild Ukraine a my jsme

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!