Twitter bude pomáhat při měření sledovanosti televizí

Twitter se pouští do dosud pro něj neznámých vod. Společnost 1. srpna 2013 oznámila partnerství se známou společností na měření sledovanosti Kantar Media.

 

Logo Twitter, Zdroj: Profimedia.cz

Kantar Media spolupráci potvrdila oficiálně na svých internetových stránkách. Záměrem je vytvoření nového balíčku nástrojů na podporu plánování a analýz pro televizní průmysl. První z nových produktů bude komerčně dostupný pro britské televizní společnosti, mediální agentury a zbytek mediální sféry v roce 2014.

„Tyto nástroje budou přinášet sociální televizní data z Twitteru spolu s odborným výzkumem sledovanosti společnosti Kantar Media, čímž umožní televizním společnostem vyhodnotit programy a seriály, efektivněji plánovat promování programů a pomáhat nákupčím a prodejcům reklamního prostoru komplexněji integrovat sociální data do televize jako do součásti mediálního mixu,“ píše se v tiskové zprávě. 

„Rozruch kolem sociálních médií v televizním odvětví stále roste a nabývá na významu. V posledních letech televizní společnosti a podobně i zadavatelé zažívají dynamický růst a zvyšující se rozruch týkající se televizního programování a reklamy. V oblasti sociálních medií je Twitter jediná platforma, která je veřejná, v reálném čase a konverzační. Tyto vlastnosti udělaly z Twitteru jedinečný soubor dat pro účely škálového měření konverzace o TV na sociální síti a přináší nové nástroje pro televizní společnosti, agentury a značky, aby pochopily, a posílily sociální angažovanost v oblasti jejich programování,“ prohlásil v této souvislosti Andy Brown, šéf agentury Kantar Media.

„Televize a Twitter jsou silně komplementární formy médií. Naši uživatelé rádi používají Twitter během sledování televize na to, aby mohli komunikovat a zapojit se do živé společenské konverzace o TV. Tímto způsobem se Twitter stal živým společníkem při sledování televize pro miliony lidí ve Velké Británii a po celém světě,“ dodal COO sociální sítě Twitter Ali Rowghani.
 

Martin Maruniak
autor je novinář
 

 

Čtěte také

invaze na Ukrajinu
Blog

Zájem českých médií o ruskou invazi na Ukrajinu

Ruská agrese proti Ukrajině stojí od samého začátku v centru pozornosti českých médií. Jen za prvních jedenáct týdnu od jeho vypuknutí přinesly česká tištěné tituly, weby, televize a rozhlasové

Metaverse
Blog

Metaverse tématem FIBEP Spring Summitu

Koncem března proběhla v řeckých Aténách konference FIBEP Spring Summit, kterou organizovala mezinárodní asociace FIBEP sdružující společnosti v oblasti media monitoringu a měření komunikace. Jedním z nejzajímavějších témat byl

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!