Ráno je to nejlepší, co můžeme v rádiu dělat!

libor na f1

Pro vedení F1 je moderátor Libor Bouček prý sázka na jistotu. On sám vnímá přesun do rozhlasového prime timu jako kompletní změnu životního stylu. „V rádiu neexistuje nic lepšího než ráno,” říká nová posila Frekvence 1 v rozhoru pro Mediainfo.cz

Foto: Libor Bouček, Zdroj: Lagardère ČR

Jak vnímáte změnu (z vysílání Evropy 2 na Frekvenci 1 – obě rádia patří do skupiny Lagardére) a to přímo do rádio „prime timu“?

Vnímám to jako přirozený posun. Na Evropě 2 jsem zažil nádherných osm let, s tím je spojených 6000 hodin vysílání, dvě svatby a nepřetrhnutelná přátelství. Nicméně ráno je to nejlepší, co můžeme v rádiu dělat. A proto jsem byl nabídkou nadšen. Změnu vnímá tělo zatím pozitivně – je to nový režim, ale přesnější.

A co ten dlouhodobý závazek vstávat brzy ráno a končit de facto v čase, kdy „ostatní lidé“ pouze začínají?

Jak říkám, je to lepší, protože je to systematičtější. A navíc od 10 hodin, po přípravě na další den, mám čas na další práci, na sport, na vzdělávání. A závazek dodržím.

Jak vlastně vypadá váš ranní režim? … kdy vstáváte, jak je to s „dopingem“ bez kterého se neobejdete … a kdy vlastně snídáte?

Snažím se snídat až po vysílání, tedy kolem 10.hodiny. V těch pět ráno je naprosto logickým, a jediným dopingem káva. Bez ní se neproberu.

Ostřílený moderátor asi trému nepociťuje, ale jak je to při takovéto velké změně? „Klepala“ se vám kolena nebo hlas, když jste řekl své první „dobré ráno na F1“?

Byl to nezvyk. Ale ani jeden nádech směrem ke slovu Evropa. Spíš jsem měl obavu, aby mě přijal team, který je skvělý, ale jakmile proběhl první vstup, dorazila logická úleva a nadšení.

Vím, že v ranním vysílání jste jen pár dní, i tak ale prosím, když se Vás zeptám na specifika ranního vysílání, dokážete je už specifikovat?

Je rychlé, musí přinášet co nejvíc informací, musí pobavit a rádia do nich nasazují ty nejlepší koně. A člověk se musí rychle probudit a být co nejdřív v obraze.

Libor Bouček na Frekvenci 1:

Průvodcem programu Probuzení na jedničku! je Libor Bouček od 2. září 2013, a to každý všední den, od pěti do devíti hodin ráno. Nahradil Petra Vágnera, který přechází do odpoledního víkendového vysílání.

Martin Maruniak
autor je novinář

Čtěte také

A business woman reading newspaper while working in the office
Blog

Úvod do monitoringu médií: Jak sledování médií může změnit vaše podnikání

V dnešním digitálně propojeném světě je monitoring médií nezbytným nástrojem pro každého, kdo chce účinně spravovat svou značku a vztahy s veřejností. Nezáleží na tom, zda jste malá start-up firma nebo velká nadnárodní korporace; sledování toho, co se o vás říká v médiích, může mít obrovský dopad na vaši firemní strategii a veřejný obraz.

Pozvanka webinar korporace 1
Blog

Webinář týkající se e-commerce a elektroniky

Na webináři vám Vašek a Vojta představí konkrétní mediální výstupy třech českých firem. Uvidíte využití nejnovějších funkcionalit aplikace NewtonOne nové generace. Vašek a Vojta se zaměří nejen na obecné novinky a zajímavosti, ale také rozeberou mediální data těchto

telefon kresba

Jdeme na to!