Ráno je to nejlepší, co můžeme v rádiu dělat!

Libor Boucek na F1

Pro vedení F1 je moderátor Libor Bouček prý sázka na jistotu. On sám vnímá přesun do rozhlasového prime timu jako kompletní změnu životního stylu. „V rádiu neexistuje nic lepšího než ráno,” říká nová posila Frekvence 1 v rozhoru pro Mediainfo.cz

Foto: Libor Bouček, Zdroj: Lagardère ČR

Jak vnímáte změnu (z vysílání Evropy 2 na Frekvenci 1 – obě rádia patří do skupiny Lagardére) a to přímo do rádio „prime timu“?

Vnímám to jako přirozený posun. Na Evropě 2 jsem zažil nádherných osm let, s tím je spojených 6000 hodin vysílání, dvě svatby a nepřetrhnutelná přátelství. Nicméně ráno je to nejlepší, co můžeme v rádiu dělat. A proto jsem byl nabídkou nadšen. Změnu vnímá tělo zatím pozitivně – je to nový režim, ale přesnější.

A co ten dlouhodobý závazek vstávat brzy ráno a končit de facto v čase, kdy „ostatní lidé“ pouze začínají?

Jak říkám, je to lepší, protože je to systematičtější. A navíc od 10 hodin, po přípravě na další den, mám čas na další práci, na sport, na vzdělávání. A závazek dodržím.

Jak vlastně vypadá váš ranní režim? … kdy vstáváte, jak je to s „dopingem“ bez kterého se neobejdete … a kdy vlastně snídáte?

Snažím se snídat až po vysílání, tedy kolem 10.hodiny. V těch pět ráno je naprosto logickým, a jediným dopingem káva. Bez ní se neproberu.

Ostřílený moderátor asi trému nepociťuje, ale jak je to při takovéto velké změně? „Klepala“ se vám kolena nebo hlas, když jste řekl své první „dobré ráno na F1“?

Byl to nezvyk. Ale ani jeden nádech směrem ke slovu Evropa. Spíš jsem měl obavu, aby mě přijal team, který je skvělý, ale jakmile proběhl první vstup, dorazila logická úleva a nadšení.

Vím, že v ranním vysílání jste jen pár dní, i tak ale prosím, když se Vás zeptám na specifika ranního vysílání, dokážete je už specifikovat?

Je rychlé, musí přinášet co nejvíc informací, musí pobavit a rádia do nich nasazují ty nejlepší koně. A člověk se musí rychle probudit a být co nejdřív v obraze.

Libor Bouček na Frekvenci 1:

Průvodcem programu Probuzení na jedničku! je Libor Bouček od 2. září 2013, a to každý všední den, od pěti do devíti hodin ráno. Nahradil Petra Vágnera, který přechází do odpoledního víkendového vysílání.

Martin Maruniak
autor je novinář

Čtěte také

invaze na Ukrajinu
Blog

Zájem českých médií o ruskou invazi na Ukrajinu

Ruská agrese proti Ukrajině stojí od samého začátku v centru pozornosti českých médií. Jen za prvních jedenáct týdnu od jeho vypuknutí přinesly česká tištěné tituly, weby, televize a rozhlasové

Metaverse
Blog

Metaverse tématem FIBEP Spring Summitu

Koncem března proběhla v řeckých Aténách konference FIBEP Spring Summit, kterou organizovala mezinárodní asociace FIBEP sdružující společnosti v oblasti media monitoringu a měření komunikace. Jedním z nejzajímavějších témat byl

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!