Profil na Facebooku má 74% Čechů a na Twitteru pouze 8%

Mediaresearch a step ahead

Podle výzkumu společnosti MEDIARESEARCH, kterého se zúčastnilo 1 084 respondentů z internetové populace 15+, jsou nejoblíbenějšími komunitními servery v Česku sítě Facebook, YouTube a Spolužáci.cz.

 

Obrázek: Logo Mediaresearch, Zdroj: Mediaresearch.cz

Agentura MEDIARESEARCH zpracovala výzkum, jak Češi vnímají velké komunitní weby. Zaměřila se tak na sociální sítě, diskuzní fóra, chaty, seznamky apod. Výsledky prvních příček nejsou překvapivé.  Největší popularitě se podle posledního výzkumu společnosti MEDIARESEARCH těší sociální síť Facebook.  Tuto sít znaní téměř všichni respondenti a až tři čtvrtiny z nich na ní mají vlastní profil. Zajímavostí je, že podobně rozšířená je mezi českými internetovými uživateli sociální síť Spolužáci.cz, na které má profil 71 % respondentů – čím se ale Spolužáci.cz od Facebooku významně liší, je jejich návštěvnost: zatímco Facebook denně navštíví polovina respondentů, Spolužáky.cz navštěvuje jen 2,5 % dotázaných.

Nejnavštěvovanějším českým komunitním webem se v roce 2012 stala Československá filmová databáze (ČSFD). Ta se navíc může chlubit největším nárůstem návštěvnosti v letech 2011 a 2012. Čím dál populárnější je v Česku také sociální síť Google+. V roce 2012 se stala webem s největším procentuálním nárůstem počtu vlastníků účtů. Síť sdružující profesionály – Linkedin, naopak patří mezi ty nejméně známé komunitní weby.

Podle článku na cnews.cz (cituje NetMonitor) je u nás 6,2 milionu surfařů. Dle interních statistik Facebooku je na síti 4,2 milionu Čechů, což by znamenalo, že 68 % z nich má na této síti účet. Výzkum ukázal, že jich je 74 %. Na LinkedInu má účet 496 000 Čechů , tedy 8 % surfařů (Media Research napočítal 6 %). Warforum má 620 000 registrovaných účtů, tj. 10 % surfující populace (dle výzkumu 9 %). Realita tedy není daleko.

Najdeme však i větší rozdíly. V šestimilionové populaci by filmová databáze ČSFD měla mít asi 740 000 profilů. Samotná stránka ale mluví o 300 000 účtech, přičemž část z nich patří Slovákům. Na Twitteru by zase mělo být až půl milionu Čechů, avšak (nedokonalá) analýza Klábosení.cz  odhaduje jen 184 000 účtů (opět společně se Slováky).

Martin Maruniak
autor je novinář
 

 

Čtěte také

Blog

S MediaHQ dokáže každý připravit tiskovku!

MediaHQ – to je unikátní nástroj pro distribuci tiskových zpráv, s vlastní databází přes 3000 kontaktů na novináře, který jsme vám přivezli až z dalekého Irska. Jste PR agentura? Posíláte

Newsletter

Představení funkce PRAVIDLA

Zdravíme vás z Newtonu! V posledním předvolebním týdnu vám posíláme aktuální vhled do dění na sociálních sítích obou kandidátů na prezidenta ČR, včetně srovnání času promluv v jednéz posledních

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!