NEWTON Technologies podpořila „Počítače proti bariérám“

Dnes 25. září 2014 došlo k velmi příjemnému setkání zástupců společnosti NEWTON Technologies, a. s., a klientky Nadace Charty 77/Konta Bariéry. V rámci projektu Počítače proti bariérám byl společností zakoupen ultrabook a předán studentce Ince Dvořákové pro významné usnadnění jejího studia na vysoké škole. Společně s ultrabookem získala Inka i přepisovací software NEWTON Dictate 4.

zleva Prosková, Svobodová, DvořákováInka Dvořáková onemocněla před 4 roky autoimunitním systémovým onemocněním pojiv. Následky tohoto onemocnění poškozují kromě pohybového ústrojí (klouby, šlachy a svaly) i řadu dalších orgánů, ať již kůži, srdce, plíce, oči nebo další orgány. Dvaadvacetiletá studentka práva Univerzity Karlovy v Praze se tak pohybuje pouze na invalidním vozík a neobejde se bez pomoci druhé osoby. Přáním Inky bylo využívat k náročnému studiu ultralehký notebook, který by jí pomohl překonat problémy spjaté se svalovou slabostí rukou a šedým zákalem a usnadnil jí tak studium. Studium Ince usnadňuje i Stipendium Bariéry, kterým ji Nadace Charty 77 každý měsíc podporuje.

Cílem projektu Počítače proti bariérám, je poskytnout lidem se zdravotním postižením přístup k informačním technologiím a přispět tak k překonávání životních bariér. „Počítače jsou pro handicapované lidi mimořádně užitečnými pomocníky při začleňování do běžného života. Zjednodušují překonávání životních bariér, jsou neocenitelnými pomocníky při vzdělávání, zaměstnání, nebo k běžné komunikaci,“ říká Mgr. Božena Jirků, výkonná ředitelka Nadace Charty 77, pod kterou projekt Počítače proti bariérám patří.

Nejen z tohoto důvodu se společnost NEWTON Technologies, a. s., rozhodla zahájit spolupráci s nadací a přispět symbolickou částkou 77 korun z každého prodaného přepisovacího softwaru NEWTON Dictate 4 Business.

„Slečna Inka je v tuto chvíli první stipendistkou nadace, kterou naše společnost podpořila. Věříme, že zdravotní stav Inky se bude i nadále zlepšovat a že se jí podaří úspěšně ukončit její studium práv. Hlasové technologie si nachází své uplatnění u lidí s handicapem čím dál tím častěji, proto budeme rádi s nadací i nadále spolupracovat,“ řekla Ing. Tereza Prosková, PR manager společnosti NEWTON Technologies, a. s.

S výběrem vhodného hardwaru pomohla společnost Alza.cz, která nabízí v rámci prodeje elektroniky široký výběr notebooků a právě i zmíněných ultrabooků. „Ultrabooky máme v nabídce již od roku 2011 a zájem o ně ze strany široké veřejnosti stále roste. Pro slečnu Inku byl vybrán jeden z opravdu kvalitních modelů značky Lenovo v hodnotě 27 000 korun. Ten je vybaven nejen procesorem Intel Core i7 vhodným pro technologii převodu mluveného slova do textu, ale také ergonomickou klávesnicí, která řeší při práci problém svalové slabosti rukou, kterou Inka trpí. K Ultrabooku jsme věnovali příslušenství, které bude pro práci na počítači Ince jistě dobrým pomocníkem,“ dodává Ing. Šárka Jakoubková, PR manager společnosti Alza.cz.

Čtěte také

Blog

Využíváte umělou inteligenci?

U nás v Newtonu ji využíváme dlouhodobě, ale pro poskytnutí kvalitních a přesných výstupů pro naše klienty se vždy ještě spoléháme na naše kolegy analytiky.

Blog

Jste na Telegramu?

Níže jsou uvedeny nejvíce zmiňované účty v tradičních českých médiích. Telegram je komunikační prostředek, který se řadí mezi nejoblíbenější u Ukrajinců a Rusů. Populární je především, protože zde

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!