Newton Media přichází s novinkou automatického přepisu podcastů a YouTube kanálů.

ilustrační foto

Společnost Newton Media, která se specializuje na monitoring a analýzy médií, nabízí svým klientům prémiovou službu přepisu podcastů a YouTube videí. Vybrané podcasty a YouTube kanály jsou podle charakteru obsahu rozřazeny do tří balíčků – byznys, zpravodajství a recenze z automobilového prostředí.

Newton reaguje na rostoucí popularitu podcastů, kterých jen v loňském roce vzniklo v Česku přes 1000. Dan Tržil, autor řady podcastů a správce katalogu ceskepodcasty.cz aktuálně eviduje 2 182 titulů. “Počet nově vzniklých podcastů se každý rok zdvojnásobuje. Určitě ještě nejsme na vrcholu,“ uvádí Tržil.

Roste nejen počet tvůrců, ale i posluchačů. Podle říjnového průzkumu agentury Nielsen Admosphere pro Mediář již většina uživatelů českého internetu (60 %) zná termín podcast či podcasting. „Podcasty poslouchá 53 % procent respondentů z těch, kteří tento termín znají,“ říká Tereza Šimečková, předsedkyně představenstva Nielsen Admosphere a dodává: „15 % posluchačů si pustí podcast minimálně jednou týdně, 5 % pak poslouchá podcast denně.“

Stále více také roste zájem firem investovat do podcastové reklamy, protože zjišťují, že si tak dokážou získat pozornost uživatelů i na 60 až 90 minut. Podle studie asociace Interactive Advertising Bureau (IAB) a společnosti PwC stouply v loňském roce jen v USA příjmy z reklam v podcastech na 842 milionů dolarů, což je meziroční nárůst o 19 procent. Očekává se, že letos by mohly narůst až do výše jedné miliardy a v roce 2022 se dokonce zdvojnásobí.

„Naši klienti chápou, že podcasty jsou příležitost pro marketing a komunikaci značky. Vyšli jsme jim vstříc a zařadili nejsledovanější podcasty a YouTube kanály do našich služeb,“ říká Petr Herian, majitel Newton Media. V mediálním monitoringu a archivu Newtonu jsou dostupná jak videa, tak i jejich automatické přepisy. „V přepsaném textu jsou zvýrazněna sledovaná klíčová slova. Po kliknutí do textové části nebo na časovou osu se zobrazuje požadovaná pasáž videa či zvukové nahrávky s přesností na jednotlivá slova. Takto přesná a uživatelsky přívětivá funkcionalita je na našem trhu unikátní. Nemusíte poslouchat celý hodinový podcast, ale jenom příslušnou pasáž, kde se mluví o vašem produktu nebo firmě,“ doplňuje Herian.

Sledované zdroje jsou pro lepší přehlednost seřazeny do tří balíčků: byznys, zpravodajství a recenze automotiv. Kromě uvedených balíčků si mohou klienti přidat do svých služeb jakýkoliv jiný podcast nebo Youtube kanál, který je důležitý pro jejich byznys. Novinka je nastavena tak, aby všem klientům poskytla možnost doplnit si žádané zdroje, ale přitom je nezahlcovala podcasty a YouTube kanály, které pro ně nejsou relevantní.

K vylepšení došlo také v monitoringu televize a rozhlasu. Vybrané TVR pořady jsou nyní opatřeny automatickým přepisem s využitím stejných funkcionalit pohybu v textu a v nahrávce jako u podcastu a YouTube videí.

Podcastovému fenoménu se bude rovněž věnovat bezplatný online webinář, který Newton Media chystá na 29. června ve spolupráci s předními českými influencery. „Potenciál podcastů představí Dan Tržil, autor podcastu Na vlně podnikání, Nikola Lörinczová s Pavlou Umlaufovou, které stojí za podcastem Píárko a Tomáš Jirsa, majitel podcastové agentury Boomers a spoluautor podcastu Insider,“ uzavírá Herian.

Čtěte také

Blog

Jste na Telegramu?

Níže jsou uvedeny nejvíce zmiňované účty v tradičních českých médiích. Telegram je komunikační prostředek, který se řadí mezi nejoblíbenější u Ukrajinců a Rusů. Populární je především, protože zde

Blog

Medializace mezinárodního veletrhu ReBuild Ukraine. Tohoto veletrhu se zúčastnily zajímavé subjekty. Akce přitáhla pozornost širší a odborné veřejnosti.

Je to již rok od té doby, co se Ukrajina stala terčem útoku ze strany Ruska. Nedávno se ve Varšavě konal mezinárodní veletrh ReBuild Ukraine a my jsme

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!