Mediální obraz očkování v českých médiích

ockovani infrografika nah

Očkování proti chřipce je v sociálních médiích velmi živým tématem. Od začátku září 2017 do března 2018 jsme si k němu mohli přečíst více jak 6,5 tisíce komentářů na Facebooku, Twitteru, lnstagramu nebo diskuzích u webových článků a internetových fórech. Podívejte se, jak se diskuze kolem očkování proti chřipce vyvíjela.

Není překvapením, že lidé nejvíce řeší očkování proti chřipce v době chřipkové epidemie. U nás se obvykle jedná o únor nebo březen. To už je ale na očkování pozdě. Pozitivně se však k očkování vyjadřuje pouze pětina komentářů. I přesto, že 2/3 příspěvků se nese v neutrálním duchu, převládá mínění, že nejlepší prevencí je chřipku vyležet, a očkování samotné zůstává stranou. Není tedy pro většinu veřejnosti známé, populární, ani důvěryhodné.

Mediální obraz očkování

Jak komunikují významné profily na Facebooku

 

Není překvapením, že lidé nejvíce řeší očkování proti chřipce v době chřipkové epidemie. U nás se obvykle jedná o únor nebo březen. To už je ale na očkování pozdě. Pozitivně se však k očkování vyjadřuje pouze pětina komentářů. I přesto, že 2/3 příspěvků se nese v neutrálním duchu, převládá mínění, že nejlepší prevencí je chřipku vyležet, a očkování samotné zůstává stranou. Není tedy pro většinu veřejnosti známé, populární, ani důvěryhodné. Vzhledem k tomu, že stále většina diskutujících upřednostňuje jako prevenci chřipky běžně dostupné léky, podívali jsme se na komunikaci na vybraných FB profilech největších lékáren. Jak jsou v komunikaci úspěšné a jakou mají odezvu u fanoušků se podívejte v infografice. I zde se ukazuje se, že méně je někdy více. Další diskuze o očkování se vedou také na odborných profilech, kde se nejvíce dařilo stránce Svoboda očkování. Významný zdroj zmínek najdeme i na webech, které se zabývají fake news a konspiračními teoriemi (např. AZ247). Dobrou zprávou pro výrobce vakcín je, že se více dařilo příspěvkům na podporu očkování. Celou podrobnou analýzu si stáhněte ZDE (PDF ke stažení)

Potřebujete zjistit jaký je dosah komunikace vaší značky v sociálních médiích? Jak se o produktu či značce mluví na diskuzních fórech? Náš analytický tým sociálních médií je tu pro vás. Napište na kampan@newtonmedia.cz a nechte si udělat nabídku analýzy zdarma!

Čtěte také

Pozvanka webinar korporace 1
Blog

Webinář týkající se e-commerce a elektroniky

Na webináři vám Vašek a Vojta představí konkrétní mediální výstupy třech českých firem. Uvidíte využití nejnovějších funkcionalit aplikace NewtonOne nové generace. Vašek a Vojta se zaměří nejen na obecné novinky a zajímavosti, ale také rozeberou mediální data těchto

telefon kresba

Jdeme na to!