Internetová bezpečnost v médiích

infografika graf newtonmedia

Digitální gramotnost se dnes týká snad každého z nás a zahrnuje i bezpečné chování na internetu. Díky naší analýze si uděláte obrázek, jak se internetové bezpečnosti věnují tradiční média a prozkoumáte, jak se o ní mluví na sociální sítích.

V tradičních a sociálních médiích se internetová bezpečnost, co do počtu zmínek, objevu poměrně stejně často. Diskuze pokrývá rady pro rodiče dětí, příspěvky o jednotlivých projektech na podporu internetové bezpečnosti nebo obecné rady k aplikacím a problémům. Kyberbezpečnost se také řeší v souvislosti workshopů, seminářů a přednášek. Zjistili jsme, že v tomto směru zcela opomíjenou cílovou skupinou zůstávají senioři. Za sedm měsíců byl publikován pouze jeden článek, který se setkal s velmi negativním přijetím.

Kde uživatelé řeší nejčastěji internetovou bezpečnost?

Zvyšte povědomí o vaší značce

Zapojte se do některého z projektů věnujících se internetové bezpečnosti a získáte další příležitost pro komunikaci. V tradičních i sociálních médiích za sledované období byly nejvíce exponované projekty SaferInternet a Kraje pro bezpečný internet. Staňte se opinion makerem a odborným mluvčím problematiky v mediálním prostoru nebo se zaměřte na CSR aktivity orientované na osvětu v oblasti internetové bezpečnosti.

Publicita projektů zaměřených na internetovou bezpečnost

 

Antiviry, sentiment a medializace

Samostatnou kapitolu v oblasti internetové bezpečnosti představují antivirové programy. Ty se probírají více ve vztahu s ochranou mobilních telefonů než počítačů. Hlavním zdrojem zmínek o jednotlivých značkách antivirů jsou internetová fóra, kde uživatelé debatují o konkrétních problémech a doporučeních. Druhým zdrojem relevantních zmínek jsou recenze např. na Google Play. V případě Facebooku nebo diskuzí pod články nacházíme pouze osamocené zmínky. Nejčastěji zmiňovanými značkami jsou Avast, ESET a AVG.

Podívejte se na infografiku „Antiviry v tradičních a sociálních médiích“ a odhalíte další zajímavé souvislosti.

Chcete se dozvědět více?

Celou analýzu „Internetová bezpečnost v médiích“ si můžete stáhnout po kliknutí.

Připravíme mediální analýzu i pro vaše klíčová témata. Optimalizujte komunikaci své značky. Napište nám na kampan@newtonmedia.cz a naši analytici vám připraví mediální analýzu na míru a najdou nové komunikační příležitosti.

Čtěte také

Blog

Webinář: Existují relevantní kontakty v mediálním světě?

Příští týden ve středu 7. 12. 2022 od 14:30 hodin se bude konat speciální webinář: Relevantní kontakty v mediálním světě! Naši kolegové Michal Hroneš a Václav Trunec vám prozradí, jak získat relevantní audience nejen z našeho produktového portfolia. Přijďte

Blog

Jaké jsou hlavní výhody MediaHQ?

Minulý týden jsme spustili nejrelevantnější a pravidelně validovanou databázi novinářů. Jaké jsou její výhody? ✔️ K dispozici je přes 3 000 neustále aktualizovaných a pro vás relevantních kontaktů. ✔️ Umožňuje

Newsletter

Nestihli jste včerejší online stream? 💻

Dobrý den, včera vám kolega Václav Trunec v online streamu představil největší aktualizovanou databázi kontaktů novinářů českých médií. Unikla vám tato událost? Nevadí! Podívejte se na online

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!