NEWTON Media inovuje Monitoring sociálních sítí

NEWTON Media inovuje Monitoring sociálních sítí
11. 6. 2012

NEWTON Media, a.s., dodavatel monitoringu a analýz médií, přichází na trh s novou verzí svého Monitoringu sociálních sítí. Nástroj MSS Chart reaguje na aktuální trendy a požadavky ze strany klientů. Mezi novinky patří sledování diskusních fór a diskusí pod články, náročnější klienti ocení pokročilejší analytické nástroje, rozšířeny byly i zdroje. Nástroj si nově poradí i se sociálními sítěmi Google+ či diskusemi na LinkedIn.

"V případě nástrojů na monitoring sociálních sítí je potřeba neustále sledovat vývoj těchto médií a být připraven reagovat na novinky. Monitoring od NEWTON Media nyní kromě Facebooku, Twitteru nebo YouTube sleduje nově i sociální sítě Google+ či LinkedIn, umí si poradit i s firemními profily na Facebooku. Samozřejmostí jsou pak desetitisíce diskusí, komentářů pod články či blogů," uvádí Eva Eliášová, obchodní a marketingová ředitelka společnosti NEWTON Media.

V posledních měsících zaznamenáváme zvýšený zájem firem o sociální sítě a jejich možnosti. Marketingová oddělení začínají reagovat na potřebu komunikace a zapojování se do diskusí o značkách, produktech i případné konkurenci. Je ale nutné si uvědomit, že diskuze zákazníků, jejich názory a hodnocení probíhají i mimo oficiální firemní profily. "Našim klientům se snažíme vysvětlit, že jejich nepřítomnost na sociálních sítích rozhodně nezaručuje, že se jejich značka v těchto médiích nediskutuje," doplňuje Eliška Vyhnánková, konzultantka sociálních médií společnosti NEWTON Media. "Firmy mohou využít monitorovacích nástrojů k průzkumům, přípravám komunikačních strategií i k vyhodnocování marketingových akcí."

Uživatelé mají díky nástroji NEWTON Media k dispozici veškeré internetové diskuse na jednom místě, mohou rychle reagovat, uhasit negativní emoce či naopak posílit ty pozitivní. Pomáhá jim k tomu mnoho pokročilých funkcí nástroje včetně strojového hodnocení nálady příspěvku a více než 25 různých grafů, které automaticky zobrazují aktuální data v analytické formě. Monitoring sociálních sítí NEWTON Media šetří jejich čas a ulehčuje jim práci při zlepšování celkového vnímání firmy.

Nedílnou součástí komplexní služby je i nabídka školení "Sociální sítě a jejich marketingové využití". Školení je ideálním začátkem pro všechny, kteří se chtějí seznámit se základy používání sociálních sítí pro propagaci a podnikání. Zajímavé informace se dozví jak zaměstnanci komerčních subjektů, tak zástupci neziskových organizací či státní správy. Školení je užitečným startem pro všechny, kteří mají zájem s propagací začít, přínosné je i pro ty, kteří již firemní profily na Facebooku, Twitteru a ostatních sítích mají a chtějí získat více informací. Zájemci se mohou o volném termínu školení informovat na http://www.newtonmedia.cz/skoleni.

NEWTON Media, a.s. je nadnárodní středoevropskou společností monitorující mediální trh. V elektronické podobě dodává plný obsah zpráv z tisku, zpravodajských pořadů televizních a rozhlasových stanic, agenturního zpravodajství a internetu. NEWTON Media, a.s. vlastní archiv plných znění zpráv, který sahá až do roku 1993. Společnost poskytuje klasický monitoring, monitoring reklamy, on-line monitoring internetu, mediální analýzy, zprávy včasného varování, sleduje sociální sítě. Produkty a služby společnosti jsou vždy maximálně přizpůsobeny požadavkům jednotlivých klientů. Softwarové aplikace včetně uživatelských rozhraní a speciální vyhledávací technologie umožňují klientům pohodlně a efektivně pracovat s informacemi a tvořit tak vlastní přidanou hodnotu.

Další novinky

NEWTON Media

Na Pankráci 1683/127
budova Gemini A
140 00 Praha 4

+420 225 540 111 - NEWTON Media
+420 225 540 201 - obchodní oddělení
obchodni@newtonmedia.cz
IČ: 28168356
DIČ: CZ28168356

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Facebook

  • Podle nové studie dokáže Twitter předvídat nebezpečné situace až o hodinu rychleji než policie.

    10. 7. 2017

LinkedIn

  • NEWTON Media, a.s. vlastní unikátní archiv mediálních zdrojů, který sahá v některých...

    Praha 4, 201-500 zaměstnanců
Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.