Pokémon GO na českých sociálních sítích

Pokémon GO na českých sociálních sítích
21. 7. 2016
Social media team

Česká sociální média už přes týden žijí mánií Pokémon GO. Každý den o nich lidé napíší tisíce příspěvků a zdá se, jako by tímto nečekaným zájmem oživili již mrtvou značku. To však není úplně pravda – fenomén Pokémonů totiž zcela neutichl. Ačkoliv svoji největší slávu zažil na počátku tisíciletí, data ze sociálních sítí ukazují, že své aktivní fanoušky mají Pokémoni stále. Na internetu fanoušci průběžně diskutovali jak o karetní hře, tak i o původním seriálu. Objem těchto diskusí zpravidla nepřesahoval řádově desítky nových příspěvků denně. Po spuštění aplikace Pokémon GO na český trh se množství zmínek v těchto diskusích zmnohonásobilo. V uplynulém týdnu jsme zaznamenali strmý nárůst počtu zmínek o Pokémonech. V průměru v posledních dnech přibylo denně na sociálních sítích kolem 1600 příspěvků zmiňujících Pokémony.

web2.pngGraf zobrazuje počet zmínek o Pokémonech v sociálních médiích za poslední tři měsíce

Popularita stránek zaměřených na Pokémony rychle roste

Vedle zmínek přibývá také fanoušků Facebookových stránek zaměřených na Pokémony. Ještě před příchodem mobilní hry bylo na Facebooku hned několik fanouškovských stránek - ty „nejúspěšnější“ byly Pokémon CZ & SK a Milujeme pokémony!!! Na těchto stránkách byly pravidelně publikovány příspěvky o grafice s tematikou Pokémonů a o karetní hře. V rámci aktuální vlny zájmu získaly tyto stránky oživení v podobě rostoucího počtu fanoušků.

Vedle původních stránek přibyly s příchodem mobilní hry také nové stránky Trenéři Pokemonů Cz/Sk a Pokémon GO CZ/SK, na které se téměř okamžitě začaly soustředit diskuze o hře. Nové stránky nasbíraly tisíce fanoušků a okamžitě obsadily desítku nejúspěšnějších příspěvků o Pokémonech na Facebooku za poslední čtvrtletí. Co do počtu fanoušků však stále ještě nepředčily tradiční fanouškovskou stránku Pokémon CZ & SK.

pokemoni (3).pngGraf zachycuje vývoj počtu fanoušků FB stránek zaměřených na Pokémony

Na sítích vede Pikachu

V rámci pokémonské mánie uživatelé na sociálních sítích často zmiňují i jednotlivé chytané postavičky. V počtu zmínek jednoznačně vítězí Pikachu, který je zmiňován třikrát častěji než ostatní Pokémoni. S velkým odstupem ho následuje další z ústředních postav seriálu, Charmander. Na dalších příčkách se umisťují Eevee, Vaporeon, Bulbasaur, Charizard a Squirtle.

pokemoni (1).png

Kdo lovil nejvíce Likes

Pokémoni ovládli i Twitter. Mezi nejúspěšnějšími byly příspěvky @mrhradil a @penetraheart, kteří upozorňovali na to, jak se mobilní hra liší od karet nebo seriálu. Pokémonů se nebojí ani (falešná) česká politická scéna – recesistický účet pod jménem bývalého premiéra Vladimíra Špidly tweetoval o možnosti výběru daní za chycené Pokémony.

tweety-pokemon.png

Publikováno: 21. 7. 2016
Social media team

NEWTON Media

Na Pankráci 1683/127
budova Gemini A
140 00 Praha 4

+420 225 540 111 - NEWTON Media
+420 225 540 201 - obchodní oddělení
obchodni@newtonmedia.cz
IČ: 28168356
DIČ: CZ28168356

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Facebook

  • Podle nové studie dokáže Twitter předvídat nebezpečné situace až o hodinu rychleji než policie.

    10. 7. 2017

LinkedIn

  • NEWTON Media, a.s. vlastní unikátní archiv mediálních zdrojů, který sahá v některých...

    Praha 4, 201-500 zaměstnanců
Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.