Exkluzivně pro Newsroom ČT24 jsme analyzovali anonymní bombové útoky v českých médiích. O anonymních výhrůžkách bombovými útoky v tuzemsku informovalo od začátku roku 1 139 příspěvků. Nejvyšší zájem vzbudilo rozřešení 13 let starého případu na Olomoucku v lednu (pachatel se sám udal), nahlášení bomby ve vlacích RegioJet a Leo Express 1. února, které si vynutilo evakuaci více než tisíce cestujících, a nedávná hrozba bombového útoku na desítkách míst po celé zemi rezonující v médiích 10. a 11. května.
Nejvíce se o publicitu anonymních bombových útoků zasloužila televizní stanice Nova. Za necelých pět měsíců k tématu odvysílala 35 reportáží. Jen dva příspěvky na ni ztrácel zpravodajský server denik.cz (33 příspěvků), který velmi těsně v počtu zmínek dohnal celostátní deník Mladá fronta Dnes (31 článků).
Nejaktivněji si v informování o bombových anonymech počínala TV Nova (35krát). V jejích hlavních zprávách (19:30) byl tento námět přítomný 10krát. Pro srovnání: na Primě (18:55) figuroval 11krát (včetně Krimi zpráv začínajících v 19:20), na ČT1 (19:00) pouze dvakrát.
Mezi celostátními deníky dominovala v tomto ohledu – především díky svým krajským mutacím – Mladá fronta Dnes, která zveřejnila třikrát tolik zpráv co Blesk. Vysoký výskyt článků o bombových útocích by přitom byl příznačnější spíše pro bulvární noviny. Nejčtenější deník Blesk kompenzoval (až) čtvrtou příčku v celostátním tisku svým webem Blesk.cz (27krát), jehož na internetové scéně předčil pouze Deník.cz (33krát). Po Mladé frontě následovalo Právo (21krát) a třetí Metro (11krát).
Zajímavým zjištěním u zpravodajských serverů bylo, že nejvíce zpráv o anonymních výhrůžných telefonátech publikoval za první čtyři měsíce letošního roku Deník.cz. Mezi prvních osm webů, které psaly o bombových útocích, se přitom nevešel ani jeden web spadající pod televizi nebo rozhlas.