NewtonOne Knowledge Base

Abyste se v NewtonOne neztratili, nabízíme vám elektronickou pomocnou ruku, která vás provede všemi funkcemi a možnostmi. Vyberte si téma nápovědy nebo zadejte do vyhledávacího políčka, co potřebujete vědět.

Pokud tady nenajdete odpovědi na vaše otázky, nebojte se kontaktovat zákaznickou podporu

Vytvoření dashboardu

Jak vytvořit dashboard, jaká data zvolit a jak jej sdílet

Modul Dashboard Vám umožňuje:

  • založit několik samostatných dashboardů (tip: jeden pro Vaši firmu/instituci, druhý pro srovnání s konkurencí, porovnání produktového portfolia ad.)
  • při práci na více projektech monitoringu zvolit pro každý dashboard jiný projekt
  • sdílet s ostatními (uvnitř Vaší firmy/instituce automaticky pomocí typu sdílení „Veřejný“) a umožnit/uzamknout možnost editace

Dashboard založte kliknutím na:

Zobrazí se Vám formulář pro založení nového dashboardu, dashboard pojmenujte:

Vyberte projekt monitoringu, ze kterého chcete zobrazovat data (většina uživatelů má dva projekty – jeden pro klasická média a druhý pro sociální média, v případě agentur se může jednat o projektů několik podle počtu monitorovaných klientů):

Můžete si zkopírovat widgety z již vytvořeného dashboardu. Velmi praktické, pokud si vytvoříte více pohledů v dashboardu, můžete snadno zkopírovat sestavu widgetů do dalšího pohledu.

Nastavte si práva pro sdílení Vašeho dashboardu.

a. Soukromý uvidíte pouze Vy a nikdo jiný z uživatelů Vašeho projektu monitoringu.

b. Veřejný uvidí všichni uživatelé Vašeho projektu monitoringu, ale nemůžou jej editovat. Pokud zvolíte možnost Editovatelný, ostatní uživatelé budou mít právo měnit filtraci dat, časové rozmezí, volby témat atd.

Založený dashboard můžete editovat najetím myší na jeho název, po levé straně se objeví ikona editace:

TIP: Doporučuji rozvrstvit si pohledy do několika dashboardů např. podle konkrétních uzlů témat. Pohled na data je přehlednější a rychlejší.
Načtení dashboardu o 10 widgetech za období jednoho měsíce trvá ani ne 5 vteřin při počtu 1 500 zpráv např. Obecně platí, čím více dat, tím déle se dashboard načítá.

Dále by Vás mohlo zajímat:

  1. Editace (více zde)
  2. Detaily článků (více zde)
  3. Nové vizualizace a jejich funkcionalita (více zde)

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!