TV PRIMA: velké podzimní ambice

Portret

Komerční dvojka – TV Prima představila své programové schéma pro nadcházející podzim. Podle generálního ředitele Primy Martina Konráda se jedná o nejdražší programové schéma v historii společnosti.

 

Foto: Martin Konrád, Zdroj: TV Prima

Komerční dvojka – TV Prima představila své programové schéma pro nadcházející podzim. Tomu vládne slogan „Hvězdy jdou mezi vás.“ Vedení televize jím chce přilákat diváky k chystaným projektům, které uspěly v zahraničí nebo na známé tváře, které se objeví na obrazovce. Vsadí na novou řadu VyVolených, kuchařskou show Zdeňka Pohlreicha Vaří celé Česko nebo zábavně-vzdělávací pořad s Leošem Marešem QI. Podle generálního ředitele Primy Martina Konráda se jedná o nejdražší programové schéma v historii společnosti.

Nové logo TV Prima, Zdroj: TV Prima

Je náhoda, že Prima přesně v momentu, kdy představovala novou televizní sezónu, spustila i své kanály v nativním HD rozlišení?

Nikoliv. Tento krok jsme dlouhodobě neplánovali zrovna na teď. Je to spíš o tom, že situace dospěla do bodu, kdy televizi se ekonomicky velmi daří, a můžeme si dovolit investice, které jsou nad běžný rámec investic. Při běžném roce a běžné ekonomické situaci by tento krok byl mnohem komplikovanější. Co se týká HD rozlišení, bylo zapotřebí vyřešit i samotnou distribuci k operátorům, která pochopitelně také není zdarma. V budoucnu bychom pochopitelně všechny naše kanály rádi vysílali v HD rozlišení, pravděpodobně k tomu budeme směřovat, ale všechno je pochopitelně o penězích. Nákup akvizičních programů v nativním HD je samozřejmě dražší.

Ne všechny pořady bude Prima vysílat v nativním HD?

Chci zdůraznit, že původní tvorbu budeme zcela určitě vysílat v HD rozlišení. Vůbec poprvé bude reality show vysílána v nativním HD formátu. Chybět u toho nebude ani Tereza Pergnerová. Pochopitelně budeme v HD vysílat mimo jiné i Cesty domů. Cílem skupiny Prima je, aby v budoucnu mohla alespoň na Primě a Primě Cool vysílat v nativním HD veškerou tvorbu. To bude ale ještě běh na několik let. Znamená to tedy, že pořadů v tomto formátu bude postupně přibývat. Budeme pochopitelně pokračovat do té doby, dokud nebudeme mít všechny pořady v nativním HD.

Největším tahákem, kvůli kterému Prima především spouští svůj kanál Prima Cool v nativním HD je pochopitelně Liga mistrů UEFA?

Je to nejprestižnější fotbalová soutěž světa. A Prima Cool dělá z Ligy mistrů skutečně lifestylovou záležitost. Fotbalová Champions League UEFA bude v HD obsahovat nejen samotné přenosy, ale i studia a vše, co k nim náleží.

Nové logo programu TV Prima VyVolení, Zdroj: TV Prima

Co všeobecně považujete za největší lákadlo z podzimní nabídky?

To je hrozně těžké vybrat. Největším projektem podzimu jsou VyVolení. Vracíme se v nich na začátek této reality show, některé tváře z první řady se objeví ve studiu i v samotné vile. To by mohlo být atraktivní pro ty diváky, kteří již VyVolené znají.

Kterými pořady si chcete dále získat diváky?

Startujeme nový pořad Leoše Mareše QI. Tento unikátní projekt může být pro diváky lákavý v tom, že kombinuje zábavu s lehce vzdělávacím obsahem. Pro diváky bude jistě zajímavá také kuchařská show Zdeňka Pohlreicha, ve které bude Zdeněk dostávat své hosty pod tlak v přímém přenosu, což on umí. Hosté pak přestanou přemýšlet a vypadnou z nich různé informace.

Jaké sledovanosti chcete letos na podzim dosáhnout?

V poslední době se trh velmi fragmentoval. Meziročně vzniklo pět šest nových stanic, s čímž se musíme vypořádat. Nyní zde máme 17 televizních stanic a na konci srpna vznikne další. Proto budeme rádi, když se dostaneme na podobnou sledovanost, jaké jsme dosáhli loni na podzim.

Logo programu TV Prima Cesty domů II., Zdroj: TV Prima

Čím se chcete vymezit proti konkurenční stanici TV Nova?

Chceme jít především vlastní cestou. Vysíláme zavedený seriál Cesty domů, do kterého přicházejí nové postavy. Hledáme takové formáty, které nejsou vyloženě seriálové. Naším cílem je, aby byla Prima spíš o zábavě. Což by měly zajistit právě nové zábavné pořady Leoše Mareše, Zdeňka Pohlreicha, Vyvolení a Česko Slovensko má talent.

Mimochodem, který z připravovaných projektů je nejdražší?

Určitě VyVolení. Postavit vilu a zajistit technické zázemí představuje obrovský náklad. Hned v závěsu za nimi je show Česko Slovensko má talent.

 

Martin Maruniak
autor je novinář

Čtěte také

Blog

S MediaHQ dokáže každý připravit tiskovku!

MediaHQ – to je unikátní nástroj pro distribuci tiskových zpráv, s vlastní databází přes 3000 kontaktů na novináře, který jsme vám přivezli až z dalekého Irska. Jste PR agentura? Posíláte

Newsletter

Představení funkce PRAVIDLA

Zdravíme vás z Newtonu! V posledním předvolebním týdnu vám posíláme aktuální vhled do dění na sociálních sítích obou kandidátů na prezidenta ČR, včetně srovnání času promluv v jednéz posledních

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!