Slevové portály stále táhnou, z prvotního nadšení už kupující vystřízlivěli

Jsou slevové portály fenoménem, kterému už odzvonilo, nebo na ně zákazníci stále nedají dopustit? A jaké hlavní nedostatky v nabídkách portálů kupující vidí? Současný názor on-line veřejnosti jsme v NEWTON Social Media týmu zjišťovali na únorových sociálních sítí. Podívejte se, co zajímavého jsme zjistili.

Idylické spojení slevových portálů s výhodným poměrem ceny a kvality platilo nejvíce v začátcích. Teď už kupující vědí, že za kvalitu si musí připlatit. Jakmile je cena atraktivně nízko, téměř vždy je to podle přispěvatelů na úkor kvality zboží nebo služeb. Nejznatelnější je propad kvality v restauratérství, kdy si zákazníci kromě občerstvení nejvíce stěžují na přístup obsluhy. U služeb jakými jsou například masáže, kosmetika nebo kadeřnictví zákazníci vnímají nedostatky v délce procedury, kvalitě použitých produktů nebo příjemnosti prostředí. Špatně si stojí i zboží, které diskutující kvalitativně srovnávají s levným zbožím z asijských tržnic.

Naopak nejlépe lidé hodnotili zájezdy, slevy na kulturní akce a nejrůznější druhy vzdělávacích kurzů. S uplatněním poukazu a přístupem ze strany poskytovatelů nabídek byly téměř vždy spokojeni. Pozitivní zkušenosti v diskusích uživatelé otevřeně sdíleli a nabídky poskytovatelů doporučovali. V oblasti kvality zboží a služeb se podle nich vyplatí investovat do nabídek nehmotných produktů. Vouchery na tento typ služeb je stále vnímán jako univerzální dárek vhodný pro každého ke každé příležitosti.

SP_1.png

 

Silnou kritiku si daleko před kvalitou zboží a služeb vysloužily samotné slevové servery. Diskutujícím nejvíce vadila nízká kvalita služeb poskytovatelů slevových nabídek. Zejména nově vzniklé a malé slevové portály totiž mnohdy nabízely nekvalitní zboží a selhávaly v procesech reklamace. Zboží sice zákazníci mohli reklamovat, nakonec však nezískali ani nové zboží ani zaplacenou částku.

Z hlediska ceny byli přispěvatelé ve svých názorech nejmírněnější. Jsou si vědomi, že za nízkou cenu nelze očekávat ani odpovídající, natož vysokou kvalitu. Ceny na slevových serverech jsou podle nich nevěrohodné a vůči kvalitě mnohdy nadsazené. Navíc je pravděpodobné, že jde o zboží, které má v běžném obchodu malý odbyt způsobený nízkou třídou jakosti. Zboží podobné kvality lze podle uživatelů sehnat výhodněji přes nejrůznější světové internetové obchody. Jedinou výhodou slevového serveru pak může být větší jistota dodání zboží v krátkém termínu.

SP_2.png

 

Diskuse na téma slevových portálů se nejvíce rozvinula na Facebooku, diskusních fórech a Twitteru. Lidé se ke slevovým portálům podle výzkumu týmu NEWTON Social Media nejčastěji vyjadřovali negativně, celkově však byly rozdíly mezi pozitivním a neutrálním laděním drobné. Nejčastěji se diskutovalo o kvalitě služeb serverů, kvalitě zboží v nabídkách a malá část diskuse byla přímo věnována cenám.

Social media team

Čtěte také

Blog

S MediaHQ dokáže každý připravit tiskovku!

MediaHQ – to je unikátní nástroj pro distribuci tiskových zpráv, s vlastní databází přes 3000 kontaktů na novináře, který jsme vám přivezli až z dalekého Irska. Jste PR agentura? Posíláte

Newsletter

Představení funkce PRAVIDLA

Zdravíme vás z Newtonu! V posledním předvolebním týdnu vám posíláme aktuální vhled do dění na sociálních sítích obou kandidátů na prezidenta ČR, včetně srovnání času promluv v jednéz posledních

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!