Večerné správy nahradia rozprávky!

RTV logo

Verejnoprávna Slovenská televízia sa rozhodla, že namiesto večerných správ bude vysielať rozprávky pre deti! Dvojka (druhý program) tak medzi 18:45 až 19:50 bude „exkluzívne“ patriť deťom!

Ilustračné foto, Zdroj: ČTK/Štěrba Martin 2009

Od októbra Rozhlas a televízia Slovenska zásadne mení celé svoje podvečerné vysielanie. Hlavnou zmenou je, že končí s vysielaním paralelných večerných Správ RTVS na Jednotke i Dvojke. Ako informuje Omediach.com, verzia správ vysielaná na druhom programe – bola jedným z mála programov v posunkovej reči. Slovenská televízia sa ale rozhodla, že dá prednosť detskému divákovi.

Správy v posunkovej reči z obrazovky verejnoprávnej Slovenskej televízie ale nezmiznú úplne. „Od 1.októbra pripravuje redakcia spravodajstva samostatný nový formát špecializovaného spravodajstva pre nepočujúcich. Pôjde o 5 minútové Správy v znakovej reči, podobný formát vysiela pre nepočujúcich aj Česká televízia,“ potvrdil Juraj Kadáš z RTVS. Na Dvojke RTVS budú každý deň o 19:55.

Martin Maruniak
autor je novinář

Čtěte také

invaze na Ukrajinu
Blog

Zájem českých médií o ruskou invazi na Ukrajinu

Ruská agrese proti Ukrajině stojí od samého začátku v centru pozornosti českých médií. Jen za prvních jedenáct týdnu od jeho vypuknutí přinesly česká tištěné tituly, weby, televize a rozhlasové

Metaverse
Blog

Metaverse tématem FIBEP Spring Summitu

Koncem března proběhla v řeckých Aténách konference FIBEP Spring Summit, kterou organizovala mezinárodní asociace FIBEP sdružující společnosti v oblasti media monitoringu a měření komunikace. Jedním z nejzajímavějších témat byl

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!