NewtonOne Knowledge Base

Abyste se v NewtonOne neztratili, nabízíme vám elektronickou pomocnou ruku, která vás provede všemi funkcemi a možnostmi. Vyberte si téma nápovědy nebo zadejte do vyhledávacího políčka, co potřebujete vědět.

Pokud tady nenajdete odpovědi na vaše otázky, nebojte se kontaktovat zákaznickou podporu

Napojení aplikace na Google Analytics

Vývoj medializace v čase s reálným dopadem na Váš web

Modul Dashboard umožňuje napojovat další datové zdroje do své analytiky, jedním z nich je i nový widget Google Analytics. Po připojení Vašeho účtu GA k dashboardu dojde k napojení dat ve widgetu a zobrazí se tento datový výběr:

  • počet uživatelů za 1 den/7 dní/14 dní/28 dní

Knihovna widgetů:

Zobrazení widgetu:

Jak propojit GA s dashboardem?

Pro zobrazení dat z Vašich Google Analytics je nutné vyplnit dva údaje: ID výběru dat a Klíč k servisnímu účtu. Pokud oba údaje máte k dispozici, zadejte je do polí na widgetu a klikněte na tlačítko Přihlásit se ke Google Analytics.

Jak získat ID výběru dat

Pro získání ID výběru dat, otevřete v prohlížeči stránku Google Analytics. Na úvodní stránce klikněte v levém dolním rohu na záložku Správce. Na následující obrazovce klikněte na Nastavení výběru dat.

Na následující obrazovce zkopírujte ID výběru dat a vložte ho do odpovídajícího pole na widgetu v Dashboardu.

Jak získat klíč k servisnímu účtu

Přihlaste se do Vaši Google API Console. V levém menu klikněte na záložku Credentials. Pod Service Account klikněte na ikonu tužky.

Ujistěte se, že v levém horním menu (vedle loga Google APIs) máte vybrán Projekt (data) se kterými chcete pracovat. Pokud žádný projekt nevidíte, přejděte na část
Jak založit projekt v Google API Console.

V dalším okně klikněte na Create new key a v následující nabídce vyberte typ JSON. Potvrďte klikem na tlačítko Create.

Po vytvoření klíče se zobrazí oznámení, že klíč byl uložen do vašeho počítače.

Nyní přejděte zpět na Dashboard aplikace Newton One a kliknutím na tlačítko Procházet vyberte stažený klíč. Po vybrání souboru klikněte na tlačítko Přihlásit se ke Google Analytics.

Po přihlášení se ve widgetu zobrazí data z vašich Google Analytics. Hotovo!

Odhlášení účtu GA z widgetu:

Pozn. Vývoj na tomto druhu analytiky nekončí, dále připravujeme rozdělení portfolia zdrojů, které přivádí na Váš web návštěvnost a možnost porovnání konkrétních témat monitoringu s vývojem trafficu na Vašem webu.

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!