NewtonOne Knowledge Base

Abyste se v NewtonOne neztratili, nabízíme vám elektronickou pomocnou ruku, která vás provede všemi funkcemi a možnostmi. Vyberte si téma nápovědy nebo zadejte do vyhledávacího políčka, co potřebujete vědět.

Pokud tady nenajdete odpovědi na vaše otázky, nebojte se kontaktovat zákaznickou podporu

Jak založit projekt v Google API Console

Pokud v Google API Console nevidíte žádný projekt, je nutné ho nejprve vytvořit. Nový Projekt vytvoříte kliknutím na tlačítko Create Project. V dalším okně zadejte název Vašeho projektu a klikněte na tlačítko Create.

Po vytvoření projektu klikněte v horní liště na + Create Credentials. Z rozbalovací nabídky zvolte Service account.

Zadejte název servisního účtu a klikněte na Create.

Na následujících obrazovkách stačí zvolit pouze Continue a potvrdit volbou Done.

Nyní se vytvořený servisní účet objevil v seznamu. Tento účet je potřeba přidat mezi uživatele v Google Analytics. Zkopírujte tedy celý jeho název (označením textu myší) a přejděte do Google Analytics.

V Google Analytics, pod záložkou Správce, klikněte v pravém panelu na Správa uživatelů výběru dat. Na následující obrazovce kliknete na velké tlačítko + a vyberte Přidání uživatelů.

Pokud nevidíte volbu Správa uživatelů výběru dat, nemáte dostatečná oprávnění. Kontaktujte administrátora Vašeho účtu GA.

Jako emailovou adresu zadejte název vytvořeného servisního účtu a přidejte kliknutím na tlačítko Přidat. Vraťte se zpět do Google API Console.

Posledním krokem je povolení Google Analytics Reporting API. V levém menu vyberte záložku Library. Vyhledejte modul Google Analytics Reporting API. Poté potvrďte kliknutím na tlačítko Enable.

Nyní je vše připraveno pro vytvoření servisního klíče. Vraťte se zpět na úvodní stranu kliknutím na šipku v levém horním rohu nebo na logo Google APIs. Přejděte v levém panelu na záložku Credentials a následně postupujte dle kroků popsaných v úvodu – Jak získat klíč k servisnímu účtu.

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!