Levný recept na obnovu televizní slávy

Kdysi nejmocnější médium v zemi nám po čase připomíná, že jeho éra ještě neskončila. TV Nova totiž pochopila, že láska diváků prochází žaludkem.

Foto: Luxor, křest kuchařky. Zdroj: Profimedia.cz

Televizní kuchař Láďa Hruška se podle nejčtenějšího tuzemského deníku stal přes noc milionářem, když prodal čtyřicet tisíc výtisků své knihy ještě před jejím křtem. „Chutné a levné“ recepty z více i méně uvěřitelných ingrediencí se tak pomalu stávají standardní součástí českých domácností, které se pomocí levnějších potravin snaží vypořádat s důsledky ekonomické krize.

Hruška v roli Fénixe

Za dvě stovky tak zájemci o levné pochutiny nakupují kuchařky jako zběsilí, komu nestačí tištěný text, může si za přibližně stejnou cenu pořídit také názorné DVD – k dostání je exkluzivně v síti supermarketů Penny Market. Co dodat? Že už jsem skoro nevěřil, že by kdysi nejmocnější české médium ještě někdy mohlo povstat jako fénix z popela.

Po prodloužení televizních zpráv a vycpávek v podobě živých vstupů z vedlejší kanceláře se televize Nova stala pouhým stínem své někdejší slávy. Časy, kdy večerní Televizní noviny (i ten název koneckonců Nova převzala od někdejší Československé televize) na Nově sledovala téměř polovina majitelů televizorů, jsou už dávno passé, stejně jako doba, kdy Nova určovala témata večerních debat u hospodských stolů.

Babicův potomek a silná značka

Jak se tedy Nově povedlo zvrátit klesající trajektorii? Každovečerní opakování podivných receptů jako toustové suši, knedlíky bez vaření nebo chipsy z kuřecích kůžiček zajistilo jejich autorovi přesně onen potřebný „agenda setting“ – znáte lepší téma k hovoru u hospodského stolu? Nakonec se vždy našel někdo, kdo to doopravdy vyzkoušel.

A tak se Babicův "potomek" postupně stával stále populárnějším – obrážel recenzovat nemocniční kuchyně převlečen za slabomyslného pacienta, dokazoval, že chleba spadne dolů vždy tou namazanou stranou a po životní roli potravinového inspektora pobláznil národ i svým vařením – jednoduchým a levným. A Češi, obecně známí jako popelnice Evropy, to Láďovi žerou.

Láďa je podle mně dostupných informací v reálném životě skutečný sympaťák, takže mu úspěch přeji. Navíc mě přesvědčil, že Nova - i přes zmíněný ústup ze slávy – je nadále médiem, se kterým musíme počítat. A za to mi ta Hruškova lekce upřímně stála.

MEDIAINFO

MEDIAINFO
Magazín NEWTON Media, a.s.

Čtěte také

Blog

S MediaHQ dokáže každý připravit tiskovku!

MediaHQ – to je unikátní nástroj pro distribuci tiskových zpráv, s vlastní databází přes 3000 kontaktů na novináře, který jsme vám přivezli až z dalekého Irska. Jste PR agentura? Posíláte

Newsletter

Představení funkce PRAVIDLA

Zdravíme vás z Newtonu! V posledním předvolebním týdnu vám posíláme aktuální vhled do dění na sociálních sítích obou kandidátů na prezidenta ČR, včetně srovnání času promluv v jednéz posledních

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!