Zítra asi něco koupím

Babis s Reflexem a gestem

Když Andrej Babiš napsal na Twitter. „Zítra asi něco koupím“, nastala v médiích věc doposud nevídaná. Jednomu tweetu se podařilo zmást téměř všechna čeká média, která tímto považovala nákup Ringieru za jistý. A všechno bylo jinak.

 

Foto: Andrej Babiš, Zdroj: Twitter Andreje Babiše

O koupi společnosti Ringier miliardářem Andrejem Babišem se spekulovalo celé měsíce. Když v pondělí odpoledne zveřejnil Babiš svůj památný tweet, začaly se dít nevídané věci. Hned v úterý dopoledne zároveň vyšel podrobný článek na serveru E15.cz s názvem „Babiš kupuje český Ringier, zaplatí přes čtyři miliardy“ a mluvčí Babišovy skupiny Agrofert Holding Karel Hanzelka pro ČTK popřel podpis smlouvy na koupi české pobočky vydavatelství Ringier Axel Springer.

 

 

Druhá událost ale zaujala podstatně méně novinářů, většina z nich se vzrušeně chytla stébla zmíněného tweetu a také „potvrzovacího“ článku E15. Marek Lutonský několikrát zopakoval, že jejich článek není postaven na nejisté informaci z tweetu, ale na předchozích informacích od důvěryhodných zdrojů.

O to větší sprcha nastala dnes odpoledne, kdy nejdříve Ringier oficiálně popřel prodej a poté jsme se dozvěděli, že naopak podepsal smlouvu o koupi vydavatelství Mafra, které vydává například deníky MF Dnes, Lidové noviny nebo Metro. „Skupinu Mafra považuji za velmi silného hráče na českém mediálním trhu, především v oblasti seriózní žurnalistiky. Její akvizice bude mít pro naši mediální divizi řadu synergií a umožní nám hledat další nákladové úspory například při fungování našeho týdeníku 5plus2,“ uvedl Babiš.

 

 

Eliška Vyhnánková

autorka je konzultantkou sociálních médií
 

 

Čtěte také

Blog

S MediaHQ dokáže každý připravit tiskovku!

MediaHQ – to je unikátní nástroj pro distribuci tiskových zpráv, s vlastní databází přes 3000 kontaktů na novináře, který jsme vám přivezli až z dalekého Irska. Jste PR agentura? Posíláte

Newsletter

Představení funkce PRAVIDLA

Zdravíme vás z Newtonu! V posledním předvolebním týdnu vám posíláme aktuální vhled do dění na sociálních sítích obou kandidátů na prezidenta ČR, včetně srovnání času promluv v jednéz posledních

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!