VyVolení: produkce opakuje chyby Hotelu Paradise

Vyvoleni

Kvůli pozvánce na večírek TV Prima, která zve novináře na oslavu poločasu VyVolených, je jasné, že celá reality show se chýlí ke konci. Nakolik je letošní ročník povedený, o tom budou odpovědní manažeři asi pěknou chvíli diskutovat.

Foto: VyVolení 2013, Zdroj: Profimedia.cz

Jednotlivé pořady rekapitulující dění v soutěžní vile dosahují sledovanosti kolem 400 tisíc diváků a deseti procent podílu na publiku, což jim stačí na třetí nejsledovanější pořad daného dne. Finále první řady VyVolených, ve které zvítězil i současný obyvatel vily Vladko, sledovaly dva miliony a tři sta tisíc diváků.

Série se neustále zkracují

Úroveň soutěže ilustruje i fakt, že pobyt soutěžících ve vile se každou sezónu zkracuje. Podle pozvánky na zmíněný večírek bude příští středu, 2. října, celá show ve své polovině a soutěžící budou ve vile přesně 41 dní. Celá čtvrtá řada show tak bude trvat maximálně osmdesát dní, i když televize původně plánovala konec show až na prosinec.

Co to je proti 114 dnům, které musel během první řady strávit ve vile Vladko, nebo 105 dnům, které přinesly vítězství druhému VyVolenému, Antonínu Jalovcovi. Už třetí vítěz Milan Vobořil si ve vile pobyl pouze 89 dní a trend zkracování se tak radikálně zrychluje, jak by poznamenal strýc Pepin.

Opilecká šikana nebo umění?

Podle ohlasů na diskusních fórech jsou diváci také rozladěni úrovní dramaturgie celé soutěže, která připomíná propadákovou reality show Hotel Paradise, ve které TV Prima ukazovala znuděné posedávání opilé mládeže a jejich bohapusté blábolení bez jakéhokoli rozhledu nebo zájmů.

V této souvislosti zaznívá jméno dramaturgyně Šárky Šedivé, která měla na starosti i zpackaný Hotel Paradise a kterou anonymní zdroje obviňují ze spolčení s Nelou Slovákovou, vítězkyní oné reality show. Právě sázka na arogantní a silácké typy je hlavní výtkou, která se opakuje v internetových diskusích, stěžujících si na opileckou šikanu soutěžících nebo rozdílně uplatňovaná pravidla. Tito diskutující by nejradši sledovali oduševnělé debaty jemných a vzdělaných lidí, kteří ve vile navazují pevné a smysluplné vztahy.

Bohužel pro ně se už dnes do reality show nikdo soudný dobrovolně nepřihlásí. Už nikdy se tak nebude opakovat kouzlo první řady, kdy se do vily evidentně dostali jedinci, kteří v životě neviděli jediný díl kontejnerové reality show a vlastně vůbec nevěděli, do čeho jdou. Paradoxně právě díky této skutečnosti se první řada VyVolených po právu stala úspěšným etalonem českých reality shows. Řadám následujícím už se to bohužel nedaří.

Jan Brychta
autor je redaktorem týdeníku Marketing&Media

Čtěte také

Newsletter

Představení funkce PRAVIDLA

Zdravíme vás z Newtonu! V posledním předvolebním týdnu vám posíláme aktuální vhled do dění na sociálních sítích obou kandidátů na prezidenta ČR, včetně srovnání času promluv v jednéz posledních

Newsletter

Nový produkt PR report

Zdravíme vás z Newtonu! Vytvořte si PR report, který dá vašim datům smysl! Více informací zde Přehrát Jak vypadaly titulní stránky deníků v době prezidentských voleb před 10 lety? Přečtěte si

Newsletter

Nová generace NewtonOne a funkce DASHBOARD

Zdravíme vás z Newtonu! V prosinci naše systémy zaznamenaly nebývalý trend u jednoho produktu. A také top influencera… Novela autorského zákona vstupuje v platnost. Podřízne pod médii větev, anebo

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!