NewtonOne Knowledge Base

Abyste se v NewtonOne neztratili, nabízíme vám elektronickou pomocnou ruku, která vás provede všemi funkcemi a možnostmi. Vyberte si téma nápovědy nebo zadejte do vyhledávacího políčka, co potřebujete vědět.

Pokud tady nenajdete odpovědi na vaše otázky, nebojte se kontaktovat zákaznickou podporu

Domovská stránka služby Archiv

V archivu lze vyhledávat (více k vyhledávání zde) podle zdroje, časového období a výrazu v základním hledání, nebo podle podrobnějších parametrů v Rozšířeném hledání.

Rozšířené hledání obsahuje detailní kategorizaci zdrojů podle obsahu, z něj je možné vybírat konkrétní zdroje dle rozdělení např. na automotive, finance ad.

Uložené dotazy – Historie dotazů – Zobrazení seznamu zpráv – Grafy

Uložené dotazy

Do vyhledávacího pole napíšete dotaz a v rozšířeném hledání do pole Název dotaz pojmenujete a Uložit.

Daný dotaz lze znovu spustit, editovat nebo smazat.

Historie dotazů

Pokud jste se ptali historicky na jakýkoliv dotaz, Vaše historie hledání se ukládá do Vašeho osobního profilu. Je možné znovu dotaz zpětně vyvolat a případně zeditovat.

Zobrazení seznamu zpráv

Lze upravit stejně jako v modulu monitoringu, tj. pouze titulky, základní metadata nebo plná metadata.

Grafy

Ke každému výrazu, který budete v archivu vyhledávat, se vykresluje analytika stejně jako v monitoringu. Najdete ji pod ikonou grafu nad seznamem zpráv.

Grafy jsou proklikávací na detaily článků, lze je exportovat jako celou infografiku do PDF, prezentaci do Powerpointu nebo pak jednotlivě jako PDF, XLSX nebo PPTX.

Entity

Díky entitám můžete jednoduše zmapovat o čem a o kom se mluví. Můžete porovnat, zda dostávají častěji prostor vládní či opoziční politické strany, zda je slyšet častěji o Trumpovi nebo Putinovi. Můžete si ověřit, které modely Škody, Volkswagen či Hyundai jsou miláčky médií, zda Netflix vede nad HBO či Teorie velkého třesku nad Hrou o trůny. Více k entitám zde.

Export

Export probíhá přes vkládání článků do exportní složky, kde si poté vyberete formát, seskupení/řazení zpráv, zda chcete zobrazit skeny v dokumentu ad. Každý formát má uloženou šablonu, která by Vám měla nejvíce vyhovovat podle zkušenosti našich uživatelů.

Seskupení a řazení dále umožňuje práci s výběrem článků. Podle volby se Vám výběr automaticky přeřadí, zprávy si můžete přesouvat drag&drop v pořadí a smazat z výběru exportu.

Výsledný export naleznete pod ikonou zvonečku v pravém horním rohu aplikace.

Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.

Zavřít
kresba mobil s aplikací NewtonOne

Jdeme na to!