NEWTON Technologies bude digitalizovat vysílání Rádia TOK FM

NEWTON Technologies bude digitalizovat vysílání Rádia TOK FM
19. 12. 2017

NEWTON Technologies bude partnerem inovativního digitálního projektu „Search the Radio“ Rádia TOK FM. V rámci ročního projektu vznikne řešení umožňující digitalizaci rádiového ob-sahu za použití samoučícího transkripčního systému. Společnost Google vybrala Search the Radio v kategorii prototypových projektů ve čtvrtém kole svého inovačního fondu Digital News Initiative jako jeden ze čtyř v Polsku.

Pořady Rádia TOK FM lze nyní poslouchat online nebo ve formě podcastů na webové stránce www.tokfm.pl či v mobilní aplikaci. Rádio TOK FM využije inteligentní technologie NEWTON Techno-logies pro převod řeči na text za účelem přepisu současných a vybraných archivních audiozáznamů. Ke stávajícím metadatům nyní přibude i kompletní obsah vysílání, ve kterém bude možné nejen číst, ale i hledat prostřednictvím speciálního vyhledávače obsahu.

„Po úspěšných projektech na rozpoznávání a přepis řeči v češtině budeme moci zúročit své zkušenos-ti i v jiném slovanském jazyce. Těší mě, že naše technologie dostala znovu příležitost prokázat své kvality v další digitální výzvě,“ uvedl Petr Herian, CEO společnosti NEWTON Technologies.

„Jsme pozitivně překvapeni, že společnost Google ocenila projekt, který podporuje digitalizaci rozhla-sového podnikání. Text je stále základním ‚jazykem‘ internetu. Úspěch automatického přepisu obsahu z rádia na text započne další fázi vývoje online přítomnosti provozovatelů rozhlasového vysílání,“ říká Adam Fijałkowski, viceprezident Agora Radio Group.

Digitální zpravodajskou iniciativu (Digital News Initiative) vytvořil Google spolu s vydavateli z celé Ev-ropy pro rozvoj kvalitní žurnalistiky za pomoci technologií a inovací. V rámci fondu DNI mohou vydavatelé žádat o spolufinancování inovativních projektů. Ve čtvrtém kole Google rozdělí více než 20 milionů eur mezi tvůrce 102 projektů z 26 evropských zemí. Více informací zde.

O NEWTON Technologies

Společnost NEWTON Technologies, a. s., je lídrem ve vývoji a implementaci technologií převodu řeči do textu pro slovanské jazyky. Vyvíjí řešení pro call centra umožňující převod nahrávek do textu a jeho následnou analytiku. Její technologie jsou otevřené pro implementaci do produktů třetích stran. Přepisovou technologii využívá sester-ská skupina NEWTON Media pro online monitoring televizního a rozhlasového vysílání a vyhledávání ve svém rozsáhlém audiovizuálním archivu. Dodává také profesionální diktovací techniku světových značek Philips a Olympus a nabízí přepis audiovizuálních záznamů na zakázku.

Kontakt pro tisk:

Pavel Barták
E: pavel.bartak@newtontech.cz
M: +420 602 524 871

Další novinky

NEWTON Media

Na Pankráci 1683/127
budova Gemini A
140 00 Praha 4

+420 225 540 111 - NEWTON Media
+420 225 540 201 - obchodní oddělení
obchodni@newtonmedia.cz
IČ: 28168356
DIČ: CZ28168356

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Facebook

  • Podle nové studie dokáže Twitter předvídat nebezpečné situace až o hodinu rychleji než policie.

    10. 7. 2017

LinkedIn

  • NEWTON Media, a.s. vlastní unikátní archiv mediálních zdrojů, který sahá v některých...

    Praha 4, 201-500 zaměstnanců
Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.