Postřehy z Big Data Meetup

Postřehy z Big Data Meetup
20. 7. 2017

Big Data: hybná síla ekonomiky nebo jen přechodný trend? Na tuto otázku se pokusili najít odpověď účastníci networkingové akce Big Data Meetup, kterou ve čtvrtek 20. července 2017 pořádali Dataconomy Media ve spolupráci s CreativeDock Praha. Na akci nechyběli naši kolegové ze zahraničního oddělení, takže se s vámi můžeme podělit o pár drobných postřehů.

Setkání zahájili svými prezentacemi tři profesionálové z oboru, poté mezi účastníky započala živá debata. Témata se týkala například datové archivace, využití big data při sledování dlouhodobých změn podnebí, v pojišťovnictví a dalších oblastech. Probíralo se ale i nařízení Evropské unie o ochraně osobních údajů a přístup k regulaci v této oblasti obecně.

04-1.jpg

 

Louise McCluskey ze společnosti Kx Systems mluvila o tom, jak inovativní technologie a BI projekty z Wall Street mohou „urychlit“ svět. Zaujal nás zejména její příklad o využití datových technologií při monitoringu dopravních nehod v New Yorku.

Miroslav Esser se zabývá inovacemi a big data a zároveň je partnerem CreativeDock. Ve své prezentaci odhalil nový systém pojištění vozidel, který je momentálně před spuštěním. Jeho příspěvek vyvolal řadu dotazů mezi diváky. Zajímalo je zejména, jaké další produkty a služby mohou fungovat na podobném principu a jakým způsobem se data sbírají.

Posledním z prezentujících byl Jan Romportl, Chief Data Scientist v O2 CzechRepublic. Ve svém příspěvku upozornil na fakt, že data, která dnes shromažďují telefonní operátoři, mají přesah do mnoha dalších odvětví. Například některé systémy hodnocení úvěrových rizik aktivně pracují s daty z O2.

Děkujeme za vydařenou akci a těšíme se na viděnou na dalším setkání Meetup!

Další novinky

NEWTON Media

Na Pankráci 1683/127
budova Gemini A
140 00 Praha 4

+420 225 540 111 - NEWTON Media
+420 225 540 201 - obchodní oddělení
obchodni@newtonmedia.cz
IČ: 28168356
DIČ: CZ28168356

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Facebook

  • Podle nové studie dokáže Twitter předvídat nebezpečné situace až o hodinu rychleji než policie.

    10. 7. 2017

LinkedIn

  • NEWTON Media, a.s. vlastní unikátní archiv mediálních zdrojů, který sahá v některých...

    Praha 4, 201-500 zaměstnanců
Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.