NEWTON Media podpořil Novinářskou cenu a kvalitní českou žurnalistiku

NEWTON Media podpořil Novinářskou cenu a kvalitní českou žurnalistiku
6. 5. 2016

NEWTON Media byl opět partnerem soutěže Novinářská cena, kterou tradičně pořádá Nadace Open Society Fund Praha. Jsme hrdí, že jsme mohli být mezi prvními, kteří poděkovali čerstvým držitelům ocenění. Autoři se věnovali nejaktuálnějším a palčivým problémům dnešního světa. Vítězným 13 autorům a autorkám srdečně gratulujeme, všem 360 nominovaným přejeme inspiraci, svobodu a možnost prosazovat kvalitní českou žurnalistiku také v následujících letech.

Mezi nejlepšími se prosadily příspěvky reflektující nejdiskutovanější témata současnosti, jakými jsou migrace, netolerance a zhoršování vztahů mezi lidmi. Porotu zaujaly také příspěvky reflektující problematické kapitoly české historie. Velmi pozitivně vnímáme také to, že se mezi finalisty i vítězi objevili i novináři z regionů. Například Jana Ustohalová, vítězka Ceny za regionální žurnalistiku, s rozhovorem o odsunu brněnských Němců po druhé světové válce. Autorku porota ocenila za mimořádný společenský přínos.

Novinářskou cenu podporuje NEWTON Media i proto, že neustrnula a hledá nové cesty, jak ocenit přínosy novinářů v datové a online žurnalistice nabízející východiska a řešení: „Těší mě, že Novinářská cena hledá inovace v online žurnalistice a zároveň se snaží podporovat kvalitu novinářských textů. V našich výstupech pro klienty dlouhodobě vidíme rostoucí význam online žurnalistiky, ale především vysoký mediální dopad investigativně zpracovaných témat s velkým společenským přesahem,“ uvedl Petr Herian, zakladatel a předseda představenstva NEWTON Media.

fotka.pngOndřej Besperát © 2016

Cenu pro mladé talenty datové žurnalistiky předala dvojici studentů z Fakulty sociálních věd UK, Adamu Nedvědovi a Tomášovi Ducháčkovi, odborná konzultantka NEWTON Media Pavlína Kvapilová: „Považuji za velmi důležité a motivující podporovat kvalitu ve všech oborech a ve všech smyslech slova. Cena Googlu pro mladé talenty datové žurnalistiky umožňuje propojení svěžích lidí a jejich nápadů s těmi, kdo rozumí mediálnímu zpracování. Mohou tak vznikat zajímavé hutné výstupy a věříme, že tomu tak bude i v tomto případě.“

Roberta Basche, ředitele pořádající Nadace OSF, stejně jako nás těší, že se do Novinářské ceny hlásí stále širší spektrum médií, vítězové tohoto ročníku jsou toho dokladem: „Novinářská cena oceňuje nejlepší příspěvky z předešlého roku. Nejedná se ale pouze o ocenění, ale i jakési ohlédnutí za tím, jaká témata nebo kauzy hýbaly společností. Proto si ceníme dlouhodobého partnerství se společností NEWTON Media, jejíž databáze slouží jako paměť mediálních výstupů - nestranná a nezávislá. Novinářská cena usiluje o totéž a důkazem jsou i letošní vítězové.“

Další novinky

NEWTON Media

Na Pankráci 1683/127
budova Gemini A
140 00 Praha 4

+420 225 540 111 - NEWTON Media
+420 225 540 201 - obchodní oddělení
obchodni@newtonmedia.cz
IČ: 28168356
DIČ: CZ28168356

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Facebook

  • Podle nové studie dokáže Twitter předvídat nebezpečné situace až o hodinu rychleji než policie.

    10. 7. 2017

LinkedIn

  • NEWTON Media, a.s. vlastní unikátní archiv mediálních zdrojů, který sahá v některých...

    Praha 4, 201-500 zaměstnanců
Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.