NEWTON Media je pátým rokem partnerem Novinářské ceny

NEWTON Media je pátým rokem partnerem Novinářské ceny
8. 8. 2019

Ve spolupráci s Nadací Open Society Fund Praha od roku 2013 podporujeme Novinářskou cenu. Tato soutěž jednou ročně oceňuje kvalitní žurnalistickou práci. Přečtěte si rozhovor s Petrem Herianem, globálním CEO společnosti NEWTON Media, který vznikl pro Výroční zprávu Nadace OSF. 

Rozhovor s dárcem: Petr Herian o tom, proč podporuje Novinářskou cenu

„Otevřená, tolerantní a soudržná občanská společnost vzniká pomalu a vždycky zdola. 
Lidé z Nadace OSF to vědí a pracují na tom už léta. Díky vám za to."

Společnost NEWTON Media je tradičním partnerem Novinářské ceny. Proč cenu podporujete?

S NEWTON Media jsme součástí mediálního ekosystému téměř čtvrtstoletí. Každý den zpracováváme výsledky práce novinářů a novináři zase každý den pracují s databází NEWTON Media. Větu „najdi si to v Newtonu“ zná v Česku každý novinář. Takže je zde vzájemná symbióza. Cítíme se být přirozenou součástí Novinářské ceny.

Jste stálicí poroty Novinářské ceny. Prozradíte nám svá hodnoticí kritéria?

Už několik let jsem členem poroty Novinářské ceny pro inovativní online žurnalistiku. Když článek nebo příspěvek vidím, tak téměř okamžitě poznám, že má šanci uspět. Na kvalitní žurnalistiku už mám vypěstovanou intuici, stejně jako ostatní porotci, se kterými se většinou na vítězi shodneme. U každého příspěvku hodnotím originalitu a profesionální práci novinářů.

Jaká je vaše vize mediálního monitoringu v příštím desetiletí?

V příštím desetiletí budeme informace vyhledávat více hlasem a budeme je vyhledávat intenzivněji v obraze a videu. Systémy, které se neustále inovují a které budeme používat na vyhledávání, se pak budou více učit podle našeho způsobu práce s daty a podle našich sémantických preferencí. 

Petr Herian
Globální CEO NEWTON Media, vystudoval Fakultu strojní na ČVUT. Už v roce 1995 založil společnost NEWTON Media, dnes přední firmu media intelligence služeb v Evropě. V roce 2008 pak zakládá společnost NEWTON Technologies, která se ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci zaměřuje na systémy rozpoznávání hlasu. Novinářskou cenu NEWTON Media podporuje již od roku 2013. Kromě podpory Novinářské ceny NEWTON Media poskytuje nadaci také přístup do monitoringu médií.

ZDROJ: Výroční zpráva nadace OSF 2018 

 

Kontaktní formulář

:
:
:
:
:
CHCI BÝT KONTAKTOVÁN V SOUVISLOSTI S POŽADAVKEM VYPLNĚNÉHO KONTAKTNÍHO FORMULÁŘE
Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři a výlučně pro účely kontaktování mé osoby v souvislosti s požadavkem tohoto kontaktního formuláře. Souhlas je udělen do doby vyřízení tohoto požadavku nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.
CHCI BÝT INFORMOVÁN O NOVINKÁCH, PRODUKTECH A SLUŽBÁCH PROSTŘEDNICTVÍM OBCHODNÍCH SDĚLENÍ
Zaškrtnutím tlačítka, vyplněním a odesláním údajů kontaktního formuláře vyjadřuji svůj výslovný souhlas se zpracováním mých osobních údajů v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů společnosti NEWTON Media, a.s., se sídlem Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 14000, Česká republika, IČO: 28168356, zapsané v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 12446 v rozsahu uvedeném v tomto kontaktním formuláři za účelem šíření obchodních sdělení ve smyslu § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Společnost NEWTON Media, a.s. Vás může telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu informovat o produktech a službách, které nabízí a požádat Vás o spolupráci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou nebo do odvolání tohoto souhlasu. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost NEWTON Media, a.s. Máte mimo jiné právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů, právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů právo a právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údaj v případě pochybností o zpracování těchto údajů v rozporu se zákonem. Osobní údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně a bude s nimi nakládáno důvěrně.
Captcha:

Další novinky

NEWTON Media

Na Pankráci 1683/127
budova Gemini A
140 00 Praha 4

+420 225 540 111 - NEWTON Media
+420 225 540 201 - obchodní oddělení
obchodni@newtonmedia.cz
IČ: 28168356
DIČ: CZ28168356

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Facebook

  • Podle nové studie dokáže Twitter předvídat nebezpečné situace až o hodinu rychleji než policie.

    10. 7. 2017

LinkedIn

  • NEWTON Media, a.s. vlastní unikátní archiv mediálních zdrojů, který sahá v některých...

    Praha 4, 201-500 zaměstnanců
Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.